ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuğun Eğitiminde Aile Etkilidir

Çocuğun Eğitiminde Aile Etkilidir

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100.Yıl Kutlama Etkinlikleri çerçevesinde Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi organizesi ile İl çapında münazara yarışmaları yapılmaya devam ediyor.

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ile Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi , Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi'nin salonunda  karşılaşırken, Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi de Çankırı Lisesi ile Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi salonunda  karşılaştılar.

Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri "Çocuğun eğitiminde aile önemlidir" tezini savunurken Çankırı Lisesi öğrencileri "Çevre önemlidir" tezlerini savundular. Çekişmeli bir tartışmaya dönüşen yarışma izleyiciler tarafından da zevkle izlendi. Münazara sonunda Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin galip geldiği jüri tarafından açıklandı.

Okul müdürü Ahmet YOLCU yaptığı konuşmada Münazarada gayenin doğruyu bulmak değil konuyu iyi savunmak olduğunu belirterek her iki grubu ve jüriyi tebrik etti. İki grubun galipleri "Atatürk'ün liderliğinde askeri dehası mı yoksa kültürel birikimi mi etkilidir ?" konusunu 26  Kasımdaki  finalde tartışacaklar.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.