ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklara Korona Virüs Hakkında Ne Söyleyebiliriz?

Çocuklara Korona Virüs Hakkında Ne Söyleyebiliriz?

Dünya genelinde yaşanan Koronavirüs (Covid-19) vakaları ile ilgili ülkemizde de gerekli önlemler Bakanlıklarımızca alınmaktadır.

Yaşanan bu süreçte çocuklara yönelik hatalı tutum ve davranışlar gösterilmesi, abartılı ve hatalı bilgilendirmeler yapılması çocukların aşırı kaygı yaşamasına ve sonucundan çok daha olumsuz etkilenmelerine neden olabilmektedir.

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından çocuklarda oluşabilecek korona virüs kaygısını azaltmak için ailelere yönelik bazı önerilerin yer aldığı bülten hazırlanmıştır. Empati isimli e-bültenin birinci bölümünde Korona virüsten korunmak için gerekli önlemler, ikinci bölümünde ise bu süreçte çocuklara yaklaşım ve çocukların bilgilendirilmesi konusunda ailelerin dikkat etmesi gereken öneriler yer almaktadır.

İçinde bulunduğumuz bu süreci de siz değerli velilerimiz, eğitim çalışanlarımız ve öğrencilerimizin ilgisi, dikkati ve tedbiri ile en kısa zamanda güvenli ve sağlıklı bir biçimde atlatacağımıza yürekten inanıyoruz.

Emeği geçenlere teşekkür eder, bu çalışmanın yararlı olmasını dileriz.

13-03-202013-03-2020

Bülten İçin Tıklayınız.

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.