ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çok Dillendirdik" Yabancı Dil Projesi Kabul EdildiT.C. Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ERDEM Destek 2022 Programı ile Anadolu İmam Hatip Liseleri'nde ve İmam Hatip Ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerin millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi; bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri üretme ve yürütme becerilerinin kazandırılması; okulların kendi kapasiteleri doğrultusunda hazırladıkları projeler ile okullar arası başarı farkının azaltılması ve eğitim öğretimin iyileştirilmesi hedeflenmektedir.

ERDEM Destek 2022 Programı'na Türkiye genelinde okullarımız tarafından yoğun ilgi gösterilmiştir. Destek Programı'na 1150 imam hatip okulu ortaklaşa hazırladıkları 370 proje ile başvuru yapmıştır. Destek programına başvuru yapan 370 proje arasından yapılan değerlendirmeler sonucunda51 proje hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

            Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu koordinatörlüğünde Ilgaz İmam Hatip Lisesi ve Kurşunlu Şehit Aydın Çopur İmam Hatip Lisesi iş birliğince hazırlanan "Çok Dillendirdik" isimli proje ERDEM Destek Programı kapsamında 43.000 TL hibe almaya hak kazandı.

            "Çok Dillendirdik" projesi ile eğitim ortamları ve öğrenme süreçlerinin iyileştirilmesi, yabancı dil alanlarında planlı ve sürekli iyileştirme anlayışıyla kurum merkezli çalışmalar yapılması, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri ile öğrenci, öğretmen ve velilerin yaşlılara karşı duyarlılıklarını ve farkındalıklarının artırılması, okulların bir araya gelerek ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirmeleri, birbirleriyle etkili iletişim kurarak takım ruhu oluşturmaları, örnek ve başarılı çalışmaların ülke genelinde paylaşılması hedeflenmektedir.

            Proje kapsamında üç okulumuzda Arapça ve İngilizce ortak dil sınıfları oluşturulacak, Türkçe-Arapça-İngilizce dillerinde gazeteler oluşturularak okullara dağıtımı sağlanacak, takvim ve broşürler hazırlanıp dağıtılacak, kaligrafi eğitimleri verilecek, yaşlı ailelere maddi ve manevi yardımlarda bulunulacaktır. Ayrıca Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Çankırı İl Müftülüğü ile yapılan iş birliği protokolleri kapsamında uzman kişiler tarafından öğrenci ve öğretmenlerimize söyleşiler düzenlenecektir.

            Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emek veren yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

27-10-202227-10-202227-10-202227-10-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.