ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dijital Oyunların 6 Tehlikesi

Dijital Oyunların 6 Tehlikesi

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından dijital oyunların tehlikelerini, bu tehlikelere karşı alınacak önlemleri ve dikkat edilmesi gereken hususları içeren bilgilendirme dokümanı hazırlandı.

            Alanında uzman Psikolojik Danışman ve Rehber öğretmenler tarafından hazırlanan çalışmalarda siber zorbalık, gizlilik sorunları, konsollarda ve bilgisayarlarda bırakılan kişisel bilgiler, Web kamerası riskleri gibi  dijital ortamlardaki risk faktörleri yer alıyor.

            Dijital Oyun; elektronik ortamda kişilerin karşılıklı şekilde bir araya gelerek mücadele ettikleri ortamlar olarak günümüz dünyasında var olmaktır. Çocukların ve gençlerin hatta bazı yetişkinlerin bile dijital oyunlara olan ilgisinin çok arttığı bir dönemde yaşıyoruz. Dijital oyunlar oynamak doğru ve bilinçli davranılmadığında çok ciddi tehlikeleri de beraberinde getirebiliyor.

               Dijital oyun bağımlılığı ve güvenli internet kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve uzman desteği için okullarımızda ya da Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde görev yapan rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

            Öğrenciler, eğitimciler ve aileler için oldukça önemli olan bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür eder, veli ve öğrencilerimize yararlı olmasını dileriz.

Konu ile ilgili dokümanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.