ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Disleksi Farkındalık Semineri Düzenlendi

Disleksi Farkındalık Semineri Düzenlendi

"5-11 Ekim Disleksi Farkındalık Haftası" kapsamında Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından Disleksi Farkındalık Semineri düzenlendi.

Elektronik ortamda gerçekleştirilen seminer, Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Özel Eğitim Öğretmeni Ahmet Mükerrem ÜNAL tarafından verildi.

Gönüllük esasına göre, iki bölüm halinde gerçekleştirilen ve okul öncesi ile ilkokul öğretmenlerine yönelik düzenlenen seminere öğretmenlerimiz tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Seminerin ilk bölümünde; 'Özel Öğrenme Güçlüğü Tanımı, Özel Öğrenme Güçlüğünün Kökeni, Özel Öğrenme Güçlünün Yaygınlığı, Özel Öğrenme Güçlünün Sınıflandırılması, Disleksi, Eşlik Eden Tanılar ve Erken Tanı, Tanılama - Yönlendirme ? Eğitim' konularına değinildi. Seminerin ikinci bölümünde ise öğretmenlerden gelen sorular cevaplandırıldı.

            Seminerin hazırlanmasında ve uygulamasında emeği geçenlere ve zaman ayıran, katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

13-10-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.