ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP Aralık 2020 Toplantısı Yapıldı

DÖGEP Aralık 2020 Toplantısı Yapıldı

25 Aralık Cuma günü saat 20.00'de DKAB Dersi Lise ve Ortaokul Zümre Başkanları Şakir KINIKLIOĞLU ve Ayşe ÖZER başkanlığında Aralık ayı DÖGEP toplantısı Zoom programı üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Konusu DKAB öğretiminde etkili sunum teknikleri, sunum uygulamaları ve araçları, beden dili, etkili ve güzel konuşma olan toplantının sunumunu ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Dr. Öğretim Üyesi İbrahim AKYOL yapmıştır. Hali hazırda 57 kişinin bulunduğu toplantıda;

-Kendimizi sadece bir öğreten olarak görüp öğrencilerden soyutlamamalıyız. Bizim de onlardan öğrenebileceğimiz çok şey var.

-Bizim dersimiz hem dünyaya hem de ahirete yönelik, eğitim öğretim yaparken bunu her zaman dikkate almalıyız.

-Öğrenciyi dersimizden soğutmamalıyız.

-Bir şeyi kendimize dert ediyorsak o şeyin çözümü için gereken yöntemi bulabiliriz, derdimiz dersimizi sevdirmek olmalı.

-''Ey iman edenler! Niçin yapmayacağınız şeyleri söylüyorsunuz? Yapmayacağınız şeyleri söylemeniz Allah katında çok çirkin bir davranıştır.'' Saf suresi 2 ve 3. ayetler ışığında kendi yapmadığımız şeyleri çocuklardan yapmalarını isteyemeyiz o yüzden önce kendi davranışlarımızı düzeltmeliyiz.

-Her zaman sefer bizden zafer Allah'tan minvali üzerinde olmalıyız.

-Önümüze ne kadar engel çıksa da biz aldırmadan her zaman yolda olmalıyız.

-Derse, sınıfa girerken ibadet ediyormuş gibi bir duygu taşımalıyız konuları ele alınmıştır.

Konuyu birçok anekdotla anlatan Dr. Öğretim Üyesi  İbrahim AKYOL, bütün bunları gerçekleştirmek için özen gösterirsek en etkili sunumu, yöntemi, tekniği bulmuş oluruz, diyerek iyi dilek ve temennilerle konuşmasını tamamladı.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.