ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doğru Tercih İçin Yanınızdayız

Doğru Tercih İçin Yanınızdayız

             Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Ortaöğretim Kurumları ve Üniversite Tercihleri konusunda öğrenci ve veliler için doğru ve bilinçli tercih yapabilmelerine destek olmak amacı ile tercih danışmanlığı komisyonları oluşturuldu.

Lise Tercihleri 01-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında, ÖSYS tercih işlemleri ise  23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Liseler için Yerleştirmeye Esas Puanlar açıklandı. Yerleştirme İşlemleri İçin tercihlerin alınması ise 1-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Kılavuz MEB'in http://www.meb.gov.tr internet adresinde yayınlanmıştır. İlimizde öğrenci ve velilerimiz için liselere yerleştirme konusunda bilgi alabileceğiniz Lise Tercih Danışmanlığı komisyonları kurulmuştur.

 

2019-ÖSYS tercih işlemleri ise  23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.  2019-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Bilgilendirme Kılavuzu, ÖSYM'nin  http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır.

 

Öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli ve doğru tercih için uzman desteğinin alınması son derece önemlidir. Lise ve üniversite tercih döneminde ilimiz merkezinde ve ilçelerimizde tercih danışmanlığı hizmeti sunulacaktır. Ancak çeşitli nedenlerle tercih danışmanlığı için komisyonlara gelemeyen öğrenci ve velilerimiz için de ALO REHBERLİK uygulaması yapılmaktadır. Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde görevli uzmanlarla telefonda iletişim kurularak tercih ve kariyer danışmanlığı hizmetinden faydalanabilirler.

 

Tercih sürecinde emeği geçen tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür eder, lise ve üniversitelere yerleşecek değerli öğrencilerimize sağlık, esenlik ve başarılar dileriz.

 

01-07-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.