ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Doktorum Bilir" Tiyatrosu SergilendiÇankırı İl Sağlık Müdürlüğü ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan "Akılcı İlaç Kullanımı" protokolü kapsamında Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu tarafından "Doktorum Bilir" tiyatrosu yazılıp sergilenmiştir.

Akılcı ilaç kullanımı; kişilerin klinik bulgularına ve bireysel özelliklerine göre uygun ilaca, uygun süre ve dozda, en düşük maliyette ve kolayca ulaşabilmeleri olarak tanımlanmıştır. Öğrencilere iyi bir eğitim öğretim ortamı oluşturma konusunda gösterilen çabaların yanında sağlıklı ve bilinçli bireyler yetiştirmek konusunda da çaba göstermek gerekmektedir.

Akılcı İlaç Kullanımı konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarının sonuçları açıklanmış ve dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilmiştir.

Yarışmalar kapsamında derece alan öğrenciler :

Resim alanında;

1- Mehmetçik İlkokulu  - Elvin Doğa İPEKÇİOĞLU

2- Mehmetçik İlkokulu - Zehra ASTARLIOĞLU

3- Org. İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu - Ali Taha BABAYUSUF

 

Şiir alanında;

1- Mehmetçik Ortaokulu - Yusuf Furkan ÖZTÜRK

2- Mehmetçik Ortaokulu - Mustafa Yiğit ÖZDEMİR

3- Mehmetçik Ortaokulu - Gülenay BOZDAĞ

 

Kompozisyon alanında;

1- Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Rabia TUNA

2- Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Nazife ŞENTÜRK

3- Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Esma ÇİÇEK

 

İlimizdeki ilkokul öğrencilerine yönelik yazılan ve sergilenen "Doktorum Bilir" tiyatrosu, 100. Yıl Kültür Merkezinde sergilendi. Tiyatroyu izlemeye İl Sağlık Müdürü Sayın Op. Dr. Hüseyin KESKİN, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Turhan HAKİOĞLU, şube müdürleri, il sağlık müdürlüğü yöneticileri, öğretmenler ve ilkokul öğrencileri katılmıştır.

 "Doktorum Bilir" tiyatrosunun hazırlanmasında emeği geçen Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu yönetici, öğretmen ve öğrencilerine; akılcı ilaç müziğini yazan ve besteleyen Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Müdürü Sayın İbrahim GÖKMEN'e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

22-05-201922-05-201922-05-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.