ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dr. Refik Saydam İlkokulunda Z-Kütüphane Açılışı Yapıldı

Dr. Refik Saydam İlkokulunda Z-Kütüphane Açılışı Yapıldı

   Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Eğitim Araçları ve Yayımlar Dairesinin Çalışma Yönergesinde Başkanlığın görevleri arasında okuma kültürü ve kütüphaneler ile ilgili; okul ve kurumlarda eğitim müzesi ve Z-kütüphane kurulması çalışmalarını yürütmek, okuma kültürünü arttırmaya yönelik projeler geliştirmek görevi bulunmaktadır.

   Bu doğrultuda ilimizde de Z-Kütüphane kurma çalışmaları devam etmektedir. İlimizde en son Dr. Refik Saydam İlkokulumuzda Z- Kütüphanesi kuruldu. Çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırabilmek adına yapılan çalışmalar okulumuz bünyesindeki Z-Kütüphane ile daha ileri boyuta taşınacak.

   Dr. Refik Saydam İlkokulunda Z- Kütüphane açılışı 17.10.2019 tarihinde yapıldı. Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin AKYURT, Okul Müdürü Salih KARAKAYA,  Mehmetçik Ortaokulu Müdürü Gürtürk ÖZDEMİR, Adnan Menderes İlkokulu Müdürü Samet HAMLI, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.  

   Açılışta konuşan ÖZTÜRK, " Z-Kütüphaneler okullarımızdaki öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla yapılan bir çalışma. Şu anda Bakanlığımızla koordineli olarak bu tür çalışmalar yapılmaktadır. Hem renkleri hem de kullanış açısından öğrencilerin ilgisini çekebilecek nitelikte donanımlarla kütüphanelerimiz zenginleştirilmektedir.  Görsellerde de görüldüğü gibi canlı renkler var. Çocuklarımızın yapabilecekleri farklı etkinlik alanları,  okuyabilecekleri masallar ve akıl oyunları ile ilgili materyaller bulunmaktadır. Okumak sadece kitap okumakla başlamakla birlikte hayatın her aşamasını da okumak gerekir. Yaşam alanı, sosyal alanı, sportif alanı, her alanı okumak öğrencinin ufkunu genişletmek de bizim asli görevlerimizden bir tanesidir." dedi. Velilerimizin kitap okuma konusunda öğrencilerimize rol model olmaları gerektiği üzerinde duruldu.

   Okulumuzda açılan Z-Kütüphanenin ilimize hayırlı olmasını dileriz.

21-10-201921-10-201921-10-201921-10-201921-10-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.