ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-dergi, ANAMNEZ'in Ocak 2022 Sayısı Okuyucu ile Buluştu

e-dergi, ANAMNEZ'in Ocak 2022 Sayısı Okuyucu ile Buluştu

 

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından öğretmenler ve velilerimiz için hazırlanan 'ANAMNEZ' isimli e-derginin Ocak 2022 sayısı yayımlandı.

              Dergimizin Adı Neden Anamnez?

              Anamnez; yaşanan hastalığın ya da rahatsızlığın belirlenmesi, doğru teşhis edilmesi amacı ile uzman tarafından danışana, hastaya sorduğu sorular sonucu elde ettiği yaşam öyküsüdür. Anamnez, doğru teşhisin konulabilmesi ve dolayısı ile gerekli ve uygun tedavinin başlayabilmesi için ilk ve en önemli basamaktır. Biz de istedik ki eğitim camiası olarak doğru teşhis ve uygun yöntemler belirlemek için önce 'ANAMNEZ' gerekir.

              Derginin bu sayısında yine birbirinden ilginç ve önemli konular yer almaktadır.   Özellikle bilinçli teknoloji kullanımı, çocuklarda ölüm korkusu, duygusal yorgunluk, sınavlara hazırlık süreci, kişilik bozuklukları, eğitimde PDR hizmetleri gibi öğrenciler, aileler ve öğretmenlere  yönelik çok önemli bilgi ve makaleler bulunmaktadır.

              Derginin yeni sayısı için Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN 'Öğrenci, öğretmen ve ailelerimize yarı yıl tatili süreci ve sonraki sınav dönemlerinde de destek olabilmek için ilimizdeki çok değerli meslektaşlarımızın da katkısını alarak birlikte çıktığımız yolculuğun üçüncü durağında yepyeni ve dopdolu bir içerikle tekrar karşınızdayız. Turnalar, göç ederken uzun yolculuklara birlikte çıkarlar. Ama bu yolculukta asla yarışmazlar. Gidecekleri hedefe birbirlerinin rüzgârı ile ulaşırlar. Bizler de bu yolculukta tıpkı turnalar gibi birbirimizin rüzgârı ile yol almaya devam ediyoruz. Yolculuğumuzun üçüncü sayısında emeği geçen arkadaşlarıma da çok teşekkür eder, bu güzel yayının yararlı olmasını dilerim.' dedi.

              İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, böyle güzel ve yararlı bir yayını ortaya koyan tüm meslektaşlarımıza da çok teşekkür ederiz. e-Dergimizin yeni sayılarında görüşmek dileği ile selamlar saygılar sunarız. e-Dergiyi Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nün https://cankiriram.meb.k12.tr resmi internet adresinden ya da alttaki bağlantı linkinden indirebilir ve keyifle okuyabilirsiniz.

02-02-2022

 

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.