ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-dergi ANAMNEZ'in Ocak 2023 Sayısı Okuyucu ile Buluştu

e-dergi ANAMNEZ'in Ocak 2023 Sayısı Okuyucu ile Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü  Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından öğretmenler ve aileler için hazırlanan 'ANAMNEZ' isimli e-derginin yeni sayısı yayımlandı.

Derginin Adı Neden Anamnez? 

Anamnez; yaşanan hastalığın ya da rahatsızlığın belirlenmesi, doğru teşhis edilmesi amacı ile uzman tarafından danışana, hastaya sorduğu sorular sonucu elde ettiği yaşam öyküsüdür. Anamnez, doğru teşhisin konulabilmesi ve dolayısı ile gerekli ve uygun tedavinin başlayabilmesi için ilk ve en önemli basamaktır. Biz de istedik ki eğitim camiası olarak doğru teşhis ve uygun yöntemler belirlemek için önce 'ANAMNEZ' gerekir. Derginin bu sayısında yine birbirinden ilginç ve önemli konular yer almaktadır.   Özellikle zamanı verimli kullanma, akran zorbalığı, bireyselleştirilmiş eğitim programı, özel eğitimde teknoloji kullanımı, postür bozuklukları, merhamet, sosyal fobi, otizm ve karne süreci gibi öğrenciler, aileler ve öğretmenlere  yönelik çok önemli bilgi ve makaleler bulunmaktadır.

 

 Derginin yeni sayısı için Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN 'Öğrenci, öğretmen ve ailelerimize yarıyıl tatili süreci ve sonraki okul dönemlerinde de destek olabilmek için ilimizdeki çok değerli meslektaşlarımızın da katkısını alarak birlikte çıktığımız yolculuğun beşinci durağında yepyeni ve dopdolu bir içerikle tekrar karşınızdayız. Turnalar, göç ederken uzun yolculuklara birlikte çıkarlar. Ama bu yolculukta asla yarışmazlar. Gidecekleri hedefe birbirlerinin rüzgârı ile ulaşırlar. Bizler de bu yolculukta tıpkı turnalar gibi birbirimizin rüzgârı ile yol almaya devam ediyoruz. Yolculuğumuzun beşinci sayısında emeği geçen çok değerli meslektaşlarıma da çok teşekkür eder, bu güzel eserin yararlı olmasını dilerim.' dedi.

 

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yarıyıl tatili döneminde keyifle okunabilecek derginin sizlerle buluşmasına vesile olan eğitim çalışanlarımıza teşekkür eder, iyi tatiller, iyi okumalar dileriz.

 

 

E-Dergiye ulaşmak için TIKLAYINIZ

26-01-202326-01-202326-01-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.