ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-dergimiz ANAMNEZ'in Temmuz Sayısı Okuyucusu ile Buluştu

e-dergimiz ANAMNEZ'in Temmuz Sayısı Okuyucusu ile Buluştu

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından öğretmenler ve velilerimiz için hazırlanan 'ANAMNEZ' isimli e-derginin yeni sayısı yayımlandı.

Dergimizin Adı Neden Anamnez?

 Anamnez; yaşanan hastalığın ya da rahatsızlığın belirlenmesi, doğru teşhis edilmesi amacı ile uzman tarafından danışana, hastaya sorduğu sorular sonucu elde ettiği yaşam öyküsüdür. Anamnez, doğru teşhisin konulabilmesi ve dolayısı ile gerekli ve uygun tedavinin başlayabilmesi için ilk ve en önemli basamaktır. Biz de istedik ki eğitim camiası olarak doğru teşhis ve uygun yöntemler belirlemek için önce 'ANAMNEZ' gerekir. 

Dergide özellikle okula yeni başlayacak olan öğrencilerin ailelerine ve öğretmenlerine  yönelik çok önemli bilgi ve makaleler bulunmaktadır. Ayrıca bu sayıda özel eğitim alanına da geniş bir yer verildi.  Eğitsel tanılama süreci ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda çok yararlı olacağı düşünülen bilgiler de dergide yer aldı.  

Derginin ikinci sayısı için Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN 'Öğrenci, öğretmen ve ailelerimize yaz tatili sürecinde destek olabilmek için ilimizdeki çok değerli meslektaşlarımızın da katkısını alarak birlikte çıktığımız yolculuğun ikinci durağında yepyeni ve dopdolu bir içerikle karşınızdayız. Turnalar, göç ederken uzun yolculuklara birlikte çıkarlar. Ama bu yolculukta asla yarışmazlar. Gidecekleri hedefe birbirlerinin rüzgârı ile ulaşırlar. Bizler de bu yolculukta tıpkı turnalar gibi birbirimizin rüzgârı ile yol almaya devam ediyoruz. Dergimizin ikinci sayısında emeği geçenlere teşekkür eder, bu güzel yayının yararlı olmasını dilerim.' dedi.

 Dergimizin yeni sayılarında görüşmek dileği ile... 

 

Dergimizin 2. Sayısına Ulaşmak İçin Tıklayın

 

 09-07-2021

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.