ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E Twinning Kalite Etiketi Almaya Hak Kazanan Projeler Belli Oldu

E Twinning Kalite Etiketi Almaya Hak Kazanan Projeler Belli Oldu

           E Twinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir. Ülkemizde 52.000'den fazla okuldan, 220.000'den fazla kullanıcı portala kayıtlıdır. E Twinning, Erasmus+ sürecinde de Avrupa Komisyonu'nun desteklemeye devam ettiği faaliyetlerdendir. Kalite Etiketi, öğretmenlerin ve okulların e Twinning aktivitelerini yüksek bir düzeye ulaştırmakta, öğrencilerin çalışma gayretlerini güçlendirmektedir.

              Her ülkenin Ulusal Destek Servisi (NSS), Ulusal Kalite Etiketi için okullar tarafından yapılan başvuruları değerlendirmektedir. NSS, bir projeye Kalite Etiketi verme konusunda minimum 5 gerekliliğin yerine getirilmiş olması şartını aramaktadır.

1.    Projenin ortak amaçları ve ortak bir planı olmalıdır.

2.    Proje, bitirilmiş ya da en son aşamasında olmalıdır.

3.    Başvuran öğretmenin, projeye önemli bir katkıda bulunmuş olması gerekir.

4.    Belirli ölçüde iş birliği yapılmış olmalıdır.

5.    Proje sonuçlarının görünür olması gerekir.

Bu 5 şart karşılandıktan sonra, proje için gerekli olan altı kritere göre de ayrıca bir değerlendirme yapılır. Bir proje, genel olarak; pedagojik yenilikçilik, müfredat ile entegrasyon, ortak okullar arasındaki iletişim ve bilgi alışverişi,  ortak okullar arasında iş birliği, teknoloji kullanımı ve sonuçlar, etkileri ve dokümantasyon alanlarında mükemmelliğe ulaşmış olmalıdır.

         İlimizde 2019/2020 yılında yürütülen projelerden 6 öğretmenimiz; 11 Ulusal Kalite Etiketi ile 4 Avrupa Kalite Etiketi olmak üzere toplamda 15 adet kalite etiketi almıştı. 2020/2021 yılında yürütülen eTwinning projelerimizde ise etiket almaya hak kazanan projeler belli olmuştur. İlimizde yürütülen projeler kapsamında geçen yıla oranla daha büyük başarılara imza atıldı. 61 öğretmenimizin koordinatörlüğünde yürütülen projelerde 91 Ulusal Kalite Etiketi, 29 Avrupa Kalite Etiketi, toplamda 120 adet kalite etiketi alınmıştır.

            Gayretleri ile başarı gösteren okul müdürü, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

10-11-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.