ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Destek Noktaları İçin İşbirliği

EBA Destek Noktaları İçin İşbirliği

Uzaktan eğitim sürecinde internet ve bilgisayar erişimi sıkıntısı yaşayan öğrencilerimiz için Bakanlığımızca ülke genelinde EBA Destek Noktaları oluşturma çalışmaları yapılmıştı. Bu bağlamda ilimiz merkezi ve ilçelerimizde EBA Destek Noktaları oluşturuldu. Bu sayede internet erişimi sıkıntısı yaşayan öğrencilerimiz bu noktalardan faydalanmaktadır.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde EBA Destek Noktalarının artırılması konusunda çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda Müdürlüğümüz, Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile EBA Destek Noktalarının çoğaltılması ve yaygınlaştırılması amacı ile protokol imzaladı.

Protokole göre İl Halk Kütüphanesinde faaliyet sürdüren İnternet Erişim Odası EBA Destek Noktası'na uygun olarak dizayn edilip çocuklarımızın hizmetine sunulacaktır. Kurulacak EBA Destek Noktasına ek olarak İl Kültür Turizm Müdürlüğüne ait olan gezici kütüphanenin EBA Destek Noktasına dönüşümü sağlanıp Müdürlüğümüz ile ortak hareket ederek internet erişimi sağlayamayan öğrencilerimizin kullanımına sunulması planlanmıştır.

Uzaktan eğitim noktasında desteklerini esirgemeyen, çocuklarımızın eğitim görmelerinde bizlere el veren Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne teşekkür eder, şehrimiz ve çocuklarımıza söz konusu işbirliğinin hayırlar getirmesini temenni ederiz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.