ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Fark Yaratan Öğretmen Olmak Konulu Atölye Çalışması Yapıldı

Eğitimde Fark Yaratan Öğretmen Olmak Konulu Atölye Çalışması Yapıldı

İlimiz merkezinde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ile İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu yöneticilerine yönelik olarak "Eğitimde Fark Yaratan Öğretmen Olmak" Konulu atölye çalışması yapıldı.

Şehit Yusuf Çelik Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN tarafından Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi'nde yapılan çalışmada ders anlatımında kullanılabilecek, ilgi çekecek uygulamalardan ve fark yaratan öğretmenlerin özelliklerinden örnekler paylaşıldı.

Çalışmada Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde etkili sunu araçları, anlamlı, kullanışlı, ilginç ve eğlenceli bilgi sunumu, beden dili, etkili ve güzel konuşma, etkili sunum teknikleri ve sunum uygulamaları, süreç izleme ve değerlendirme tekniklerine değinildi. Uygulamalı örnek çalışmalar yapıldı.

Etkinlik sonunda öğretmenlere anket uygulandı. Uygulanan anket sonuçlarına göre öğretmenlerin atölye çalışmasını oldukça yararlı buldukları ve ilerleyen süreçte kullanabilecekleri yeni yöntemler konusunda farkındalığının arttıklarını ifade ettikleri görüldü.

Emeği geçen yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

08-12-201908-12-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.