ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli(ERDEM) Program Başvuruları Başladı

Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli(ERDEM) Program Başvuruları Başladı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, İmam Hatip Okulları öğrenci başarısının artırılması, bilimsel, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere katkı sağlamak amacıyla Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli(ERDEM) Destek Programı düzenlenmektedir.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde kurumsal rehberlik ve okul gelişim modeli bu programın önemli gerekçelerinden birini oluşturmaktadır. PISA 2015 ve 2018 sonuç raporlarında öne çıkan en önemli sorunun okullar ve bölgeler arası başarı farkı olduğu görülmektedir. Program ile imam hatip okullarında fırsat ve koşullar ile mevcut kaynakların daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılması, ihtiyaç duyulan alanlarda planlı ve sürekli iyileştirme anlayışıyla kurum merkezli çalışmalar yapılması, okulların kendi potansiyelleri doğrultusunda hazırladıkları projeler ile eğitim ve öğretimin iyileştirilmesi, okullar ve bölgeler arası başarı farkının azaltılması amaçlanmaktadır.

 Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip okullarında her yıl uygulanan program kapsamında, 2022 yılı proje başvuruları başladı.

Başvuru tarihleri 21 Mart-29 Nisan 2022

Projesi kabul edilen okullara yaptıkları projeye göre mali destek sağlanacaktır.

Başvurular Din Öğretimi Kalite Takip Sistemi ERDEM-Destek 2022 Program Modülünden yapılacaktır.

http://dogm.meb.gov.tr/bilgisistemi/

24-03-202224-03-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.