ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Teknoloji Kullanımı

Eğitimde Teknoloji Kullanımı

             Sınıflarda uygulanan eğitimi desteklemek, öğrencilerin ilgisini çekebilmek ve eğitimi daha verimli hale getirebilmek amacıyla Atatürk Ortaokulu öğretmenleri tarafından yürütülen “Teknolojiyle Matematik Öğreniyorum” projesi kapsamında uygulanan teknikler hakkında zümre başkanlarına Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda bilgi vermek amacıyla toplantı düzenlendi.

            Yapılan toplantıda çocuklara eğlenceli bir eğitim ortamı sunan sistem tanıtıldı. Bu sistemin yanında eğitim esnasında öğrencilerin kendilerini ölçebilecekleri, bu ölçme işlemi olurken eğlenebilecekleri  teknolojik gelişmeler tanıtıldı. Bu iki sistemi tanıtan Atatürk Ortaokulu Matematik Öğretmeni Ahmet BİLGİÇ, eğitimde teknoloji kullanımının net bir şekilde öğrenme oranının artışına olanak sağladığını belirtti.

            Konu ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ‘2023 Vizyonu ile birlikte ülkemiz genelinde eğitime yönelik çok ciddi ve önemli çalışmalar yapılmaktadır. Bizler de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızda öğrenci ve öğretmenlerimize yönelik önemli projeler yapmaktayız. Özellikle teknolojiye ve eğitimin birlikteliğine verdiğimiz önemi göz önünde bulundurduğumuz zaman bu iki sistemin uygulandığı takdirde çok verimli sonuçlar olacağını düşünüyorum” dedi.

            Fatih Projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetine sunulan EBA uygulamasının okullarımızda kullanımının artırılmasını isteyen Muammer ÖZTÜRK, il ve ilçelerde bulunan okullarda EBA kullanım oranlarını zümre başkanlarıyla paylaştı. Bu paylaşımın ardından EBA üzerinde örnek uygulamaları öğretmenler ile birlikte inceledi.

 

            Toplantı sonunda katılımcıların eğitim-öğretimle ilgili görüş ve önerileri alındı. Toplantıya katılan öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 14-02-201914-02-201914-02-201914-02-2019

 

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.