ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar Kapsamında 2017-2018 Öğretim Yılında Sekiz Okulumuz Saha Ziyareti Başarısı Elde Etti.

Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar Kapsamında 2017-2018 Öğretim Yılında Sekiz Okulumuz Saha Ziyareti Başarısı Elde Etti.

Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2017-2018 eğitim öğretim yılında 6.sı düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında Türkiye genelinde 4841 başvuru gerçekleşmiş ve 4841 başvuru arasından 151 proje saha ziyaretine kalma başarısı göstermiştir. Türkiye genelinde saha ziyaretine kalan 151 proje arasından 8 proje ile ilimiz, projeleri saha ziyaretine kalan 42 il arasından 6. sıraya yerleşmiştir.

Bu projelerimiz:

Touch English Projesi, öğrencilerimizin ingilizce konuşma becerilerinin artırmasını sağlamak, yabancı dil öğrenimi sürecinde dilbilgisi ve temel beceriler olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma aşamalarında aşamasına bir çözüm üretmek, dili öğrenme ve pekiştirme sürecinde konuşma pratiği yapmak, bir yabancıyla ingilizce konuşmak ya da ingilizce konuşma grupları arasında yer alabilmek, öğrencilerin öğrendikleri bilgilerin kalıcı olması ve konuşma seviyesine getirilebilmesi için ilimizde eksikliği çokça hissedilen ingilizce konuşulan sosyal, kültürel ortamlar oluşturmak amacıyla il millî eğitim müdürlüğümüz tarafından yürütülen bir projedir.

Okudukça Yol Alıyorum Projesi, okul kütüphanesi ve kütüphane yapacak alanı olmayan okullarımızda alternatif kütüphane alanları oluşturmak ve kitap okuma alışkanlıklarının kazandırılması ve geliştirilmesi yönünde farkındalık oluşturmak amacıyla yürütülen bir projedir.

Kardeşim Üşümesin Projesi, ilimiz Dr. Refik Saydam İlkokulu idareci ve öğretmenleri tarafından “El Emeğimiz, Göz Nurumuz Atkılarımızı Paylaşıyoruz” sloganıyla öğrencilerin, velilerin ve gönüllü olan herkesin paylaşma ve yardımlaşma duygularını geliştirecek bir proje niteliğindedir.

Salty News Projesi, öğrencilerin ingilizce yazma ve konuşma becerilerini arttırmak amacıyla ilimiz geneli ilkokul ve ortaokulların katılımı ile okullarımızın yürüttüğü çalışmaların ingilizce gazete olarak tüm okul ve kurumlarımıza iletildiği aynı zamanda ortaya konulan çalışmaların dijital ortamda öğrencilere sunularak, öğrencilerin okuma,anlama ve telaffuz becerilerini geliştiren bir projedir.

İadeli Taahhütlü Mektup Projesi, ilimiz Toki Ortaokulu idareci ve öğretmenleri tarafından kitap okumanın önemi konusunda farkındalık oluşturmak, teknolojinin ve iletişim imkânlarının artmasıyla unutulmaya başlanan mektup yazmak gibi önemli bir değerimizi hatırlatmak için il genelinde eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrencileri kapsayan 14 okulun ve 400´e yakın öğrencinin katılımının sağlandığı bir proje niteliği taşımaktadır.

Bana Köyünü Anlat Projesi, Şabanözü Şehit Murat Somuncu Ortaokulunun taşımalı ve gündüzlü öğrenciler arasında zayıf olduğu gözlenen ilişkiyi güçlendirmek, öğrencilerin birbirlerini ve yaşadıkları bölgeyi daha yakından tanımaları, sağlıklı ve etkili insan  ilişkileri oluşturabilen bireyler olmaları amacıyla 10 ayrı yerleşim yerini ve 54 taşımalı kapsamındaki öğrenciler ile okulun diğer öğrencilerini kapsayan bir projedir.

Bir Müzemiz Olsun Projesi,Şabanözü Şehit Serhat Önder İmam Hatip Ortaokulunun unutulmaya yüz tutmuş ve antika değerindeki eşyaların yer aldığı müze haline getirilmiş okul, öğrencilerimizin ve idarecilerimizin emekleri ile geçmişe bir pencere aralayan, derslere kaynak materyal ortamı ve fırsatı sağlayan bir projedir.

No-Obezite Farkındalık Projesi, Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Rehber Öğretmeni Nihayet SOMUNCU tarafından sağlıklı beslenme ve beslenme alışkanlıklarında  farkındalık yaratmak amacıyla öğrencilerin önemli kazanımlar edinmesini, edindiği kazanımları alışkanlık haline getirerek ailesine ve çevresine yaygınlaştırmasını amaçlayan bir projedir.

Projelerin saha inceleme çalışmaları 21-23/05/2018 tarihleri arasında Bakanlık temsilcileri olan Süleyman ÇİFTLİ, Leyla BOSTAN ve Muhammet TÜRKMEN tarafından gerçekleştirilerek tamamlanmıştır. Saha incelemelerinde nezaketli tavırlarından dolayı Bakanlık Temsilcilerimize, projeleri ile eğitim öğretim adına önemli çalışmalar ortaya koyan idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

 

24-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.