ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimi Yeni Yüzü, Yenilenen Yüzüyle Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi

Eğitimi Yeni Yüzü, Yenilenen Yüzüyle Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi

Çankırı'da tek Sosyal Bilimler Lisesi olan Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi salgın sürecinde çalışmalarına devam etti. YouTube üzerinden SBL TV isimli kanalı kurarak Kariyer Buluşmaları, Veli Akademisi ve Eğitim Söyleşileri programlarıyla okul içi yarışmalar, meslek ve üniversite tanıtım günleri düzenleyerek alanında uzman kişilerle farlı etkinlikler ortaya koydu.

2020-2021 eğitim öğretim yılı içinde Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okulda zengin içerikli robotik kodlama, müzik atölyesi ve coğrafya sınıfı oluşturularak okulda mevcut olan Z kütüphane, zeka oyunları alanı, fizik-kimya ve bilişim teknolojileri sınıfları, spor salonları, sosyal bilimler ve görsel sanatlar atölyelerine yeni etkinlik alanları dahil edildi.

 Yeniliğin ve gelişimin takipçisi olan okulumuz, e Twinning projeleri ve TEKNOFEST 2021 yarışmalarına katılarak TÜBİTAK 2204 A lise araştırmaları projesi ile bölge finaline gitmeye hak kazandı. Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılına başlarken hazırlık ile birlikte 5 yıl olan eğitim süresi Milli Eğitim Bakanlığımızın oluru ile 4 yıla düşürüldü. Liseye giriş sınavı puanına göre öğrenci alan proje okulumuzun, 9. sınıf kontenjanı 90 olarak belirlendi.

Öğrencilerine dil becerisi kazandırma noktasında iddiasını İngilizce, Almanca, Arapça ve Osmanlı Türkçesi öğretimi yaparak sürdüren Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi alanında yetkin ve tecrübeli öğretmen kadrosu ile özgüveni yüksek, ufku açık, gelişimin ve başarının öncüsü olacak yeni öğrencilerini bekliyor.

30-06-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.