ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ekmek İsrafının Önlenmesi İle İlgili İlimiz Genelinde Yarışma Yapıldı.

Ekmek İsrafının Önlenmesi İle İlgili İlimiz Genelinde Yarışma Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü´nün 02/07/2014 tarihli ve 2750774 sayılı yazılarıyla, ekmek israfının önlenmesi, israfa neden olan kayıpların önüne geçilmesi, bu konuda öğrenciler ile vatandaşların bilgilendirilmesiyle ilgili çeşitli faaliyetlerin yapılması istenilmiştir.

           Bu doğrultuda, önce yarışmanın şartnamesi hazırlanmış ve şartnameye uygun olarak,İlimiz merkezi ve İlçelerinde öğrencilere yönelik resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenmiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Ekmek İsrafının önlenmesinde  halkımız ve öğrencilerin bilinçlerini artırmak,bu konuya  dikkat çekmek  ve farkındalık oluşturmak amacıyla Karatekin Parkı’ndan Yunus AVM’ye  kadar yürüyüş korteji düzenlenmiştir. İlimiz Yunus AVM Merkezi salonunda, halka açık bir alanda bayat ekmeklerin değerlendirilmesi ile ilgili yemek ürünleri stantı açılmış ve yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilerin eserleri burada sergilenmiştir.

 

           Vali Yardımcımız Sayın Zafer ENGİN, Belediye Başkan vekili Arif ÇİYAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI tarafından da dereceye giren eser sahipleri ödüllendirilmiştir.

 

Ekmek İsrafı ResimEkmek İsrafı ResimEkmek İsrafı ResimEkmek İsrafı ResimEkmek İsrafı ResimEkmek İsrafı ResimEkmek İsrafı ResimEkmek İsrafı ResimEkmek İsrafı ResimEkmek İsrafı ResimEkmek İsrafı ResimEkmek İsrafı ResimEkmek İsrafı Resim

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.