ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Ekran Işığını Bırak, Gün Işığına Bak'' Projesi Devam Ediyor

''Ekran Işığını Bırak, Gün Işığına Bak'' Projesi Devam Ediyor

Çankırı Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde olan ve Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen, Bilinçli Teknoloji Kullanımını hedef alan "Ekran Işığını Bırak Gün Işığına Bak Projesi" kapsamında Aralık ayında başlayan çalışmalar hızla devam ediyor. Aralık, Ocak ve Şubat ayında düzenlenen eğitimler sonucunda 8.664 öğrenci, 575 öğretmen ve 1.741 veli olmak üzere toplam 10.980 katılımcı eğitimlerden yararlanmıştır.

 

Projenin içeriğinde yer alan eğitimler okullarda psikolojik danışman/rehber öğretmenler, rehber öğretmeni olmayan okullarda ise Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde görevli psikolojik danışman/rehber öğretmenler tarafından yürütülmektedir.

 

Bilinçli teknoloji kullanımı ve bilişim suçları konusunda bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak amacı ile başlatılan proje bir plan dâhilinde yıl sonuna kadar tüm öğrencilere ulaşılabilmesi için okullarda uygulanmaya devam edilecektir. Ailelerimizin, yapılacak olan bu eğitimlere katılımlılarını önemsiyoruz.  

 

Projenin başlangıç ve uygulama aşamalarında desteğini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Abdullah AYAZ'a, Vali Yardımcımız Şahin BAYHAN'a, eğitimlere katılan değerli velilerimize, sevgili öğrencilerimize ve emeği geçen meslektaşlarımıza teşekkür eder, projenin hayırlara vesile olmasını dileriz.

14-02-202214-02-202214-02-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.