ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ekran Işığını Bırak Gün Işığına Bak

Ekran Işığını Bırak Gün Işığına Bak

    Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde görevli psikolojik danışman/rehber öğretmenler tarafından "Ekran Işığını Bırak Gün Işığına Bak" Projesi kapsamında ilimiz okullarında seminerler düzenlenmiştir. Söz konusu proje çalışması okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenci ve velilerini kapsayan Bilinçli Teknoloji Kullanımı, Siber Zorbalık gibi konu başlıklarını içermektedir. 

   Geçtiğimiz hafta içerisinde Hazım Dağlı İlkokulu öğrenci ve velilerine "Bilinçli Teknoloji Kullanımı"; Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine "Ergenlik Dönemi Özellikleri, Öfke ve Stresle Başetme ve Bilinçli Teknoloji Kullanımı"; Mareşal Çakmak Ortaokulu öğrencilerine  "Ergenlik Dönemi Özellikleri, Öfke ve Stresle Başetme ve Bilinçli Teknoloji Kullanımı" ile yine aynı okulun velilerine "Bilinçli Teknoloji Kullanımı" seminerleri gerçekleştirilmiştir.

     Rehberlik hizmetlerinin eğitim sistemimiz içerisinde yeri ve önemi büyüktür. Öğrenci eğitimlerinin yanı sıra aile eğitimleri de ayrı bir öneme sahiptir. Bu tür eğitim ve seminer faaliyetleri yıl boyunca öğrenci ve aile oturumları şeklinde devam edecektir. Seminerlerin düzenlenmesinde ve uygulanmasında emeği geçenlere ve kıymetli katılımcılara teşekkür ederiz.

10-01-202210-01-202210-01-202210-01-202210-01-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.