ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eldivan Şehit Üsteğmen Yılmaz Gülhan Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Gerçekleştirildi

Eldivan Şehit Üsteğmen Yılmaz Gülhan  Ortaokulu TÜBİTAK 4006  Bilim Fuarı Gerçekleştirildi

Eldivan Şehit Üsteğmen Yılmaz Gülhan Ortaokulu  tarafından hazırlanan, öğretmenimiz Mehmet BABA  tarafından proje yürütücülüğü yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. 9  araştırma, 9   tasarım projesi,  36  öğrenci tarafından 9  danışman öğretmen eşliğinde hazırlanarak sergilendi. Sergi açılışı; Eldivan Kaymakamı Emre OĞUZTÜRK, Eldivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Kaan KÜÇÜK, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Kenan YADA ve Fatih DARÇIN, , Daire Amirleri, ARGE birimi, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

TÜBİTAK Bilim Fuarları, çocuklarımızda bilim kültürünü geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen projelerdir. Okullarda gerçekleştirilen bu fuarlarla, öğrencilerin kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır.

Düzenlenen bilim fuarı ile ilgili konuşan proje koordinatörü Mehmet BABA, "Öğrencilerimizle birlikte yaptığımız çalışmalarda onların problemlerini günlük hayatla bağdaştırarak, en eğlenceli ve etkili çözüm yolunu bulmalarını sağlamayı amaçlıyoruz çünkü biliyoruz ki insan eğlendiği ortamda, mutlu olduğu ortamda tam anlamıyla özverili bir çalışma ortaya koyar ve istekli olur. Bizlerde oluşan bu pozitif öğrenme atmosferinde hazırlamış olduğumuz projeleri sunmaktan büyük keyif aldık. Projeleri oluştururken emekleri geçen okul idaremize, öğretmen arkadaşlarımıza ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Projelerin hazırlanmasında emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci ve okul personelimize teşekkür ederiz.

07-11-201907-11-201907-11-201907-11-201907-11-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.