ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLİ ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ OLDU

ENGELLİ ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ OLDU

       Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezinin sporcu öğrencileri, beden eğitimi öğretmeni Engin ABDAL, rehberlik öğretmeni Sinan KOYUNCU ve okul müdürü Şaban DOĞAN eşliğinde il milli eğitim müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI yı ziyaret ettiler. Ziyarette beden eğitimi öğretmeni Engin ABDAL 10-12 Kasım 2014 tarihleri arasında Antalya ilinde yapılan Türkiye Bocce Şampiyonasına kulüp olarak katıldığımızı, burada kendi kategorimizde 24 takım içerisinde 4. olduğumuzu belirterek ilimizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil ettiğimizi söyledi. Okul Müdürü Şaban DOĞAN Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Spor Kulübümüzün Çankırı da zihin engellilere yönelik çalışmalar yaptığını, ilk yılımız olmasına rağmen önemli başarılar elde ettik. Beden Eğitimi Öğretmenimiz Engin ABDAL ın yoğun gayreti ve çalışmaları meyvesini vermeye başlamıştır dedi. Bu tür etkinliklerin öğrencilerimiz açısından çok önemli olduğunu toplumda onlarında var olduklarını gösterme çabasıdır. Bu çabamıza destek veren başta Sayın Valimiz ve Sayın  Belediye Başkanımız olmak üzere il milli eğitim müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI ya teşekkür ederiz dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI sporcu öğrencilerimizle tek tek ilgilenerek sohbet etti. Sporcu öğrencimiz İsmail KOÇ aynı zamanda yaren ocağı yaktığını söyledi. 3 Aralıktaki etkinliğe milli eğitim müdürümüzü davet etti. Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI  mutlaka geleceğini söyleyerek İsmail KOÇ ve diğer öğrencileri tebrik etti. Ayrıca İsmail in evine bilgisayar isteğinin de karşılanacağını müdürümüz belirtti. 

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI bu öğrencilerin sosyal hayatın içerisinde olmalarının çok önemli olduğunu, Toplumsal kabulün, başarıyı görmenin öğrenciyi mutlu edeceğini belirtti. Bu nedenle, Okula ve öğretmenlerimize önemli görevler düşmektedir. Bu konudaki çalışmalarından dolayı öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, dedi. Daha sonra sporcu öğrenciler İsmail KOÇ, Semanur KARATOSUN, Bayram KÜTÜK ve Cengiz YILMAZ a hediyeler vererek ödüllendirdi.

                                                               SPORTİF BAŞARILARIMIZ

2014 ATLETİZM BÖLGE ŞAMPİYONASI

 

ADI SOYADI

YAŞI

ÖZEL DURUMU

İÇ ANADOLU DERECESİ

TÜRKİYE SIRALAMASI

1

İSMAİL KOÇ

24

DOWN

100 m koşu 3.

Gülle atma 2.

Gülle atma 5.

2

SEMANUR KARATOSUN

15

DOWN

200 m koşu 1.

Gülle atma 1.

200 m koşu 1.

Gülle atma 5.

3

HASAN UMUT YILDIRIM

12

DOWN

100m koşu 2.

Gülle atma 1.

 

4

ALİ EREN GÖKDEMİR

14

MENTAL

200 m koşu 2.

Gülle atma 2.

 

2014 TÜRKİYE ATLETİZM ŞAMPİYONASI

 

ADI SOYADI

YAŞI

ÖZEL DURUMU

200 m Koşu

Uzun Atlama

1

SEMANUR KARATOSUN

15

DOWN

3.lük. (Bronz)

2.lik (Gümüş)

2014 TÜRKİYE BOCCE ŞAMPİYONASI

 

ADI SOYADI

YAŞI

ÖZEL DURUMU

DERECE

TÜRKİYE SIRALAMASI

1

BAYRAM KÜTÜK

23

MENTAL

4.

4

2

CENGİZ YILMAZ

35

MENTAL

4.

4

 

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.