ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftası Programı Düzenlendi

Engelliler Haftası Programı Düzenlendi

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Salonunda yapılan programa MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Adnan UÇKUN, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, okul müdürleri Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

            İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK açılış konuşmasında ‘ Her insanın biricik ve kâinatın en değerli varlığı olduğu düşüncesinden hareketle ‘Eğitim her engeli aşar’ ilkesi ile çıktığımız bu yolda engelli bireyleri de toplumun bir parçası olarak görerek, onların da eğitime erişim hakkının her şeyden öte insani bir sorumluluk olduğu düşüncesi ile yaptığımız çalışmalar amacına ulaşmakta bu alanda birçok projemiz başarı ile yürütülmektedir. Engelliler Haftası nedeni ile düzenlediğimiz bu programın hazırlanmasında emeği geçen okul ve kurumlarımızın yönetici ve öğretmenlerine, öğrencilerimize ve ailelerine ve bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan MEB ÖRGM Daire Başkanımız Sayın Adnan UÇKUN Bey’e de çok teşekkür eder, şahsım ve kurumum adına saygılar sunarım.’ dedi. 

            Program ‘Yeter ki Siz Engel Olmayın’ isimli kısa filmin izlenmesinin ardından Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu Özel Alt Sınıfı Öğrencileri, Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Şehit Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencilerinin gösterileri ile devam etti.

 

            Program, Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezinde görevli Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Medine ÇAKIR  ile Görme Engelli Mahalli Sanatçımız Doğan YURT ve oğlu Çağatay YURT’un mini konseri ile sona erdi. Program sonunda annelere ve diğer katılımcılara çiçek hediye edildi. 

 

 

10-05-201810-05-201810-05-201810-05-201810-05-201810-05-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.