ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim Programı Projeleri Başvuru Sonuçları Açıklandı

Erasmus+ Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim Programı Projeleri Başvuru Sonuçları Açıklandı

 31 Temmuz 2018 tarihinde, Erasmus+ Okul Eğitimi Programı Projeleri başvuru sonuçları açıklandı. Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğü’nün KA101 Teknoloji ile Matematik Öğretiyorum (I Teach Maths with Technology) projesi kabul edilmiştir.

Kabul edilen bu projenin yerel ortakları Atatürk Ortaokulu, Hazım Dağlı Ortaokulu, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu ortaokulu; yurtdışı ortakları ise Finlandiya, Almanya ve Hollanda’dır.

67000 € bütçeli projede, ortağımız olan okullardan 15 öğretmen ve 1 idareci Finlandiya’da beş gün kursa katılacak; ardından 13 öğretmen Almanya ve yine 13 öğretmenimiz Hollanda’da okulları ziyaret ederek iş başı gözlem faaliyetlerinde bulunacak, proje kapsamında toplamda 41 yurtdışı hareketliliği gerçekleştirilecektir.

Projenin amacı, matematik ve teknolojinin iç içe olduğunu yaşayarak öğrenmek ve bu hususta yeni eğitim materyalleri oluşturarak ilimiz, ülkemiz ve Avrupa genelinde bu materyalleri kullanılır hale getirmektir.

Buna ek olarak; Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 43,500 € bütçeli “Avrupa’ya Çuf Çuf” isimli projesi ve Gürhan Titrek Mesleki Eğitim Merkezi’nin “Çevreci Otomobil Teknolojileri Stajı” isimli 12,098 € bütçeli mesleki eğitim projeleri kapsamında kabul edilmiştir.

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı okul ve kurumların toplamda almaya hak kazandığı hibe 122,457 € olmuştur.

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.