ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde Eğitim Gören Arkadaşları İçin Kitap Yazdılar

Evde Eğitim Gören Arkadaşları İçin Kitap Yazdılar

Çankırı  Güneş İlkokulu 4/C Sınıfı Öğrencileri evde eğitim hizmeti gören arkadaşları Ali Ege DENİZ  için kitap yazdılar.

Geçtiğimiz yıl, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, çeşitli rahatsızlıkları nedeniyle evde eğitim hizmeti alan  öğrencilerin sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla başlatılan "Engelleri Aştık Evi Sınıf Yaptık" projesi kapsamında Güneş İlkokulu 4/C Sınıfı Öğrencileri arkadaşları Ali Ege DENİZ için evde eğitim süresince yaşadıklarıyla ilgili izlenimlerini bir kitapta topladılar.

Güneş İlkokulu 4/C Sınıfı Öğretmeni Nihat BAŞBUĞU; Ali Ege evde eğitim hizmeti alan binlerce eğitim alan öğrencilerden biri olduğunu, evdeki eğitim sırasında yanında arkadaşı olmadığı için   sosyalleşmesine katkı sağlamak amacıyla  kendi sınıf öğrencilerini her hafta onun evine götürüp birlikte ders yaptıklarını, oyunlar oynayıp çeşitli etkinliklerde bulunduklarını, yapılan etkinliklerin Ali Ege'nin öğrenme hızını arttırdığını, öğrencilerin evde eğitim sırasında Ali Ege'yle yaşadıklarını dile getiren yazıları da kitap haline getirdiklerini söyledi.

Güneş İlkokulu 4/C Sınıfı öğrencileri; Bu projenin içinde bulunmakla özel çocukların yaşantılarını yakından tanıma fırsatı bulduklarını için kendilerini çok şanslı hissettiklerini, eğitim sırasında yanında oldukları Ali Ege'yle çok güzel vakit geçirdiklerini, yaşadıklarıyla ilgili duygularına getiren yazılarını da kitap haline getirdikleri için çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Güneş İlkokulu Müdürü Muzaffer DERELLİ, projenin iki açıdan çok önem arz ettiğini, evde eğitim gören çocuklarla ilgili kendi öğrencilerinde farkındalık oluştuğunu, arkadaşlarıyla yaptığı etkinliklerle evde eğitim gören Ali Ege'nin sosyalleşmesine büyük katkı sağladığını söyledi.

Ali Ege'nin anne babası Necati DENİZ ve Melek DENİZ, evde eğitimden çok memnun olduklarını, Güneş İlkokulu 4/C Sınıfı Öğrencilerinin çocukları için yazdıkları kitap için de çok duygulandıklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür ettiklerini söylediler.

Evde eğitim gören öğrencimiz Ali Ege'ye hazırlanan kitap hediye edilirken telekonferans bağlantısı kurarak, bu heyecanı kendisine kitap yazan arkadaşlarıyla da yaşaması sağlanmıştır.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK de konuşmasında "Engelleri aştık Evi Sınıf Yaptık" projesiyle evde eğitim hizmeti alan birçok öğrencinin öğrenimine ve sosyalleşmelerine katkı sağladıklarını söyledi. Muammer ÖZTÜRK, yapılan çalışmaların bir kitapta toplanmasının da ayrı bir anlam ifade etiğini, bu nedenle Güneş İlkokulu Sınıf Öğretmeni Nihat BAŞBUĞU'ya ve 4/C Sınıfı Öğrencilerine çok teşekkür etiğini söyledi.

16-05-202016-05-202016-05-202016-05-202016-05-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.