ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde Eğitim Hizmeti Alan Abdullah Emir GÖKÇE'nin Karne Sevinci

Evde Eğitim Hizmeti Alan Abdullah Emir GÖKÇE'nin Karne Sevinci

İlker Tuncay İlkokulu öğrencisi Abdullah Emir GÖKÇE, okulunda zorunlu eğitime devam edemediğinden dolayı evde eğitim hizmeti almaktadır. İlker Tuncay İlkokulu öğretmenlerinden Fatma DEDE, haftanın belirli günleri Abdullah Emir GÖKÇE'nin evine giderek çocuğumuza eğitim vermektedir.

Milyonlarca öğrencinin okullarında karne aldığı günde Abdullah Emir GÖKÇE de karnesini kendi evinde İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün elinden aldı. Abdullah Emir GÖKÇE'nin evdeki karne törenine İlker Tuncay İlkokul Müdürü İsmail BİŞKİN de katılım sağladı. Törende Abdullah'ın annesi ve babasının yanı sıra anneannesi ve dedesi de yalnız bırakmadı.

Karne takdiminde duygulu anlar yaşayan öğrenci velisi Hüseyin Gökçe, "Evlat insanın yumuşak tarafıdır demiş atalarımız. Acıyan, acıtan, meraktan uyutmayan yanımızdır evlat. Yaşı kaç olursa olsun gözümüzde hiç büyümeyen, koşulsuz sevdiğimiz, hep iyi olsun  istediğimiz ve hiç vazgeçemediğimizdir,  evlat.

 

Emeklesin, hep yemek yesin, okusun, öğrensin, büyüsün, çok yaşasın ama hiç hasta olmasın; hayat bizi onlarla hiç sınamasın isteriz. O hasta olacağına ben hasta olayım der ama bazen çaresiz kalırız. Kıymetlimizin rahatsızlandığını küçücük bedeninin kocaman hastalıklarla savaştığını görür ondan çok daha fazla acı çekersiniz. 

 

Böyle bir süreçte biz kazanan taraf olduk ve daha küçücük dediğimiz oğlumuzun büyük bir mücadeleden şükür ki zaferle çıktığını gördük. Abdullah Emir bu mücadeleyi kazanmakla da kalmadı ve bugün karnesini aldı. Bir yıl boyunca evde eğitim aldı. Arkadaşlarından, okulundan ayrıydı ama öğretmeninin özverili çalışmalarıyla evde ikinci sınıfı tamamladı karnesini vermek için evimize gelerek bizleri onurlandıran Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muammer ÖZTÜRK'e, İlker Tuncay İlkokuluOkul Müdürü Sayın İsmail BİŞKİN'e ve özellikle bu süreçte evde eğitim veren öğretmenimiz Fatma DEDE'ye çalışmaları için çok teşekkür ediyoruz." dedi.

 

Öğrencimizin eğitim hayatında özveriyle çalışan öğretmenimiz Fatma DEDE ve okul idaresine teşekkür ediyoruz.

 

14-06-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.