ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

’Evde Eğitim Hizmeti Alan’ Onurcan’ın Karne Sevinci!

’Evde Eğitim Hizmeti Alan’ Onurcan’ın Karne Sevinci!

Onurcan İRİÇ, karnesini İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün elinden aldı.

Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencisi Onurcan İRİÇ, okulunda zorunlu eğitime devam edemediğinden dolayı evde eğitim hizmeti almaktadır. Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu Özel Eğitim Öğretmeni Cumhur Türker TEMELLİOĞLU, haftanın üç günü Onurcan İRİÇ’in evine giderek okuma yazma eğitimi vermektedir.

Milyonlarca öğrencinin okullarında karne aldığı günde Onurcan İRİÇ’de karnesini kendi evinde İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün elinden aldı. Onurcan İRİÇ’in evdeki karne törenine Milli Eğitim Şube Müdürü Serkan DURMUŞ, Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN, Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Şaban DOĞAN ve Özel Eğitim Öğretmeni Cumhur Türker TEMELLİOĞLU’da katıldı. Törende Onurcan’ı annesi ve babasının yanı sıra anneannesi de yalnız bırakmadı.

Onurcan İRİÇ ve ailesinin bu anlamlı günde yaşadıkları heyecan ve mutluluk ziyaretçileri de çok duygulandırdı. Çok anlamlı bir günde karnesini ve karne hediyesini törenle alan Onurcan’da yapılan ziyaretten dolayı çok sevindi.

Konu ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’de: ‘Zorunlu eğitim çağında olan ancak bedensel engelinden dolayı örgün eğitimine devam edemeyen öğrencilerimize evde eğitim hizmeti sunulmaktadır. İlimizde evde eğitim hizmetinden 2017-2018 eğitim öğretim yılında 8 öğrenci il merkezinde, 4 öğrencimiz de ilçelerimiz de olmak üzere il genelinde toplam 12 öğrencimiz yararlanmaktadır. Karnelerin dağıtıldığı bu özel günde bizler de bu hizmetten faydalanan sevgili öğrencimiz Onurcan İRİÇ’i evinde ziyaret ederek karnesini vermek istedik. Evde eğitim hizmetinden faydalanan değerli öğrencilerimize başarılar diler, öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek veren ve destek olan tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize, çalışmalarımızda bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil dönemi yaşanmasını temenni ediyorum.’ dedi.

Onurcan İRİÇ’in ailesi de evde eğitim hizmetinden çok memnun olduğunu, Onurcan’ın öğretmeni ile çok iyi bir uyum sağladığını, öğretmenini çok sevdiğini ve devam etmesini istediğini belirterek böyle bir hizmetten dolayı tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

 

08-06-201808-06-201808-06-201808-06-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.