ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesinden "Sıfır Atık Projesi"ne Tam Destek

Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesinden

Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi UNESCO Kulübü öğrencileri "Sıfır Atık Projesi"ne desteklerini toplum hizmeti çalışmasıyla gösterdiler. Kulüp rehber öğretmeni Muhammed SEVİNÇTEKİN, "Geri dönüşüm bilinci oluşturmak için okul idaresiyle işbirliği halinde bu projemizi planladık. Akabinde öğrencilerimizden evlerinde aileleriyle beraber, belli bir müddet dönüştürülebilir atıkları günlük çöplerden ayrı toplamalarını istedik. Öğrencilerimizin özverili çalışmalarıyla topladığımız dönüştürülebilir atıkları Atık Toplama Merkezine birlikte ulaştırdık.

Bu etkinlikle hem doğal kaynakların israf etmeden doğru, etkili ve sürdürülebilir kullanımının önemini kavramaya çalıştık hem de her atığın vazgeçilebilir bir çöp olmadığını, bazılarının dönüştürülerek tekrar tekrar kullanılabileceğini göstermeye çalıştık.

Etkinlik sonucunda öğrencilerimizde oluşan çevre duyarlılığını gözlemlemek bizleri ziyadesiyle mutlu etti." İfadelerini kullandı.

Projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

25-02-202025-02-202025-02-202025-02-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.