ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Sultan Mehmet İHL Başarılara İmza Atmaya Devam Ediyor

Fatih Sultan Mehmet İHL Başarılara İmza Atmaya Devam Ediyor

Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çankırı eğitim hayatında yeni bir okul olmasına rağmen, kısa zamanda büyük bir merhale katetti. İlimiz Fatih Sultan Mehmet İHL,  akademik başarının yanında meslekî ve sportif yarışmalarda da il çapında önemli dereceler alarak dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor.

Meslekî yarışmalarda; "Genç Hatipler Minberde" yarışmasında il birincisi olarak Bartın Bölge Finaline katılmayı hak kazanan FSM İmam Hatip Lisesi öğrencileri, "Kuranın Genç muhafızları-Hafızlık" yarışmasında da il birincisi olarak Kastamonu Bölge Finaline katılacak. Ayrıca, Genç Seda Ezan Okuma 1. Bölge Finaline de ev sahipliği yapan İmam Hatip Lisesi, spor etkinliklerinde de önemli başarılara imza attı. Sportif alanlarda; Kız Bocce Takımı İl Birincisi olarak Yozgat'ta düzenlenen bölge finallerinden derece ile çıkarak Türkiye Şampiyonasına katılacak. Öte yandan, FSM Erkekler Dart Takımı Giresun Bölge Finalinde, Güreş Takımı yine il birinciliği elde ederek Karabük Bölge Finalinde yarıştı.

                2022-2023 eğitim öğretim yılı Nisan-Mayıs ayları içerisinde elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiren Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Lisesi'ne dair haber ve içerikleri, okulda sunulan imkanları ayrıca okulun sosyal medya hesapları ve internet sitesinden takip edebilirsiniz.

17-05-202317-05-202317-05-202317-05-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.