ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Finlandiya Hareketliliği Sona Erdi

Finlandiya Hareketliliği Sona Erdi

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü´nün 2018 çağrı döneminde kabul edilen "Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum" projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan 3 yurtdışı faaliyetin ilkini gerçekleştirmek üzere: Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu, Hazım Dağlı Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulundan 16 öğretmen ve idareci ile Finlandiya´ya gitmişlerdi.

Hareketliliğe katılan öğretmenler; dört gün boyunca kursa katılarak ve teknolojiyi sınıflarına taşıyabilecekleri Geogebra, Kahoot, Bitly, Edmodo gibi programlar üzerinde uygulamalı çalışmalar yaptı. Helsinki yakınlarında bulunan Mantsala şehrinde ilkokul, ortaokul ve liseye iş başı gözlem ziyaretinde bulunarak çalışmalar yaptılar. 

Öğretmenler gününde de Helsinki´de bulunan katılımcıların öğretmenler günü, Helsinki´de kutlandı. Kutlama sırasında ülkelerinden çok uzakta bulunan öğretmenler, duygulu anlar yaşadı.

Katılımcılar, ülkelerine döndüklerinde öğrendiklerini okullarındaki tüm öğretmenlerle bir çalıştayla paylaşacaklar ve proje çıktılarını yaygınlaştıracaklardır.

 

 

27-11-201827-11-201827-11-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.