ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geçmiş Olsun Mesajı

Geçmiş Olsun Mesajı

26/09/2018 Çarşamba günü saat 14.45 sularında Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği kapsamında, Aşağı Yanlar –Çankırı Merkez hattında Hazım Dağlı İlkokulu ve Ortaokuluna öğrenci taşıyan servis aracı, Aşağı Yanlar Mevkiinde, sürücünün yağıştan dolayı direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaza yapmıştır. Serviste bulunan 19 öğrenci ve araç şoförü hafif şekilde yaralanmış, yaralılar olay yerine gelen ambulanslar ile Çankırı Devlet Hastanesine kaldırılmıştır. Hastane çalışanları tarafından bütün tetkik ve tedavi işlemleri yapılmıştır. Yapılan tetkik ve tedavi işlemleri sonucunda 17 öğrenci ve araç şoförü saat 23.00’te taburcu edilmiş, gözlem altında tutulan ve hayati tehlikesi bulunmayan iki öğrencimizin hastanedeki tedavilerine devam edilmektedir.

İlgilerinden ve ziyaretlerinden dolayı başta Sayın Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ olmak üzere, Çankırı Milletvekillerimiz Sayın Muhammet Emin AKBAŞOĞLU ile Sayın Salim ÇİVİTÇİOĞLU’na,  desteklerini çok yakından hissettiğimiz Belediye Başkanımıza, İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerine, siyasi partilerimizin il ve ilçe yöneticilerine, İl Sağlık Müdürlüğümüze ve Çankırı Devlet Hastanesinin başta Acil Servis olmak üzere tüm doktor ve çalışanlarına, sivil toplum kuruluşlarımızın yöneticilerine ve özellikle sorumlu bir habercilik anlayışını ortaya koyan yerel basınımızın tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Kazada yaralanan kıymetli öğrencilerimize, servis şoförüne ve yakınlarına İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.