ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geçmişten Günümüze Şifa Nağmeler

Geçmişten Günümüze Şifa Nağmeler

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar kapsamında hazırladığı, “Şifahanelerden Hanelere Şifa” sloganıyla yürütmekte olduğu “Geçmişten Günümüze Şifa Nağmeler” adlı proje çalışmaları başlamıştır.

Proje yürütme kurulunda; Ersin AYDIN, Özlem GÖKSU, Hasan KAYA, Fatma ESKİ ve Afife KINIKLIOĞLU yer almaktadır. Ayrıca Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 21 öğrenci aktif olarak proje çalışmalarına katkı sağlamaktadır. 

Proje yürütme kurulu, 2017-2018 eğitim öğretim yılında proje hazırlık çalışmalarına başlamıştır. Proje; tarihimizde önemli yere sahip müzikle tedavi yöntemleri hakkında öğrencilerimizin bilgilenmelerini ve günümüzde de bu yöntemlerin kullanılabileceğine dikkat çekmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda enstrüman kursları, musiki dinletileri ve tarihte önemli yere sahip şifahanelere geziler düzenlenmesi gibi etkinlikler planlanmıştır.

“Göklere ulaşmak için köklere inmek lazım sözüyle yola çıktık.” diyen proje ekibi, çalışmalarını heyecanla yürütmektedir. 

Bu hanede ruha şifa aş pişer

Şifa dilerseniz size de düşer

Bu kapıdan girmez musibet ve şer

Böyle sıhhat bulur vücud-u beşer

 

 

05-12-201805-12-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.