ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Geleceğimiz Temiz Hava, Temiz Su" Temalı Resim Yarışması"Çevre, Hava ve Su" kirliliğine dikkat çekmek ve  farkındalık oluşturmak amacıyla Çankırı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde "Geleceğimiz Temiz Hava, Temiz Su" adı altında ortaokul öğrencilerine yönelik resim yarışması düzenlenmiştir.

Dünya nüfusu her geçen gün daha da artarken çevre, hava ve tatlı su kaynakları daha fazla kirlenmektedir. Sadece kendimiz için değil, gelecek nesiller ve diğer canlılar için de temiz hava ve su kaynaklarını korumak bir hayli önem arz etmektedir. Yarınlarımızı simgeleyen çocuklarımızın hava ve temiz su konusunda doğru bilinçlenmesi gelecek için büyük önem arz etmektedir. Pek çok canlı türüne ve elbette insanlığa ev sahipliği yapan dünyamızın geleceği için bilinçli toplumların yetiştirilmesi gerekmektedir.

 Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışma ile çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerine destek vermek; çocuklarda, sağlık, çevre ve tasarruf açısından havanın ve temiz su kaynaklarının önemi konusunda doğru bilinç oluşturmak ve çocukların daha sağlıklı bir hayat sürmelerine katkı sağlamak hedeflenmektedir.

Son Başvuru Tarihi:  29 Nisan 2022

Yarışma şartnamesi, başvuru formu ve detaylar için TIKLAYINIZ

08-04-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.