ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gelecek İçin “Çaba”lıyoruz

Gelecek İçin “Çaba”lıyoruz

        Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından hazırlanan ve gerçekleştirilen ÇABA (Çankırı Bilim Atölyeleri) Projesi öğrenci buluşmalarına başladı.

      Çankırı Müzesinde gerçekleştirilen ÇABA Projesi kapsamındaki öğrenci buluşmaları, il merkezi ve ilçelerimizdeki bütün ortaöğretim kurumlarındaki bilim hevesi olan, araştırmaya meraklı öğrencilerle gerçekleştiriliyor.

        Bilime meraklı, projelerde görev almak isteyen öğrencilerle buluşan öğretmenlerimiz; onlara bilimsel çalışmalarda yardımcı olmak, öğrencilerde bilime karşı merak uyandırmak amacıyla sunumlar gerçekleştirmişlerdir. Öğrencilerle sohbet havasında gerçekleştirilen sunumlarda bilimsel çalışmalardan, ilgi çekici gelişmelerden, yaratıcı düşünmeye yönlendirme çalışmalarından bahsedilmiştir.

      Çankırı Müzesindeki ilk konuğumuz, Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi olmuştur. Aynı gün yapılan ikinci oturumda Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri söyleşimize katılmışlardır. Yapılan bilim söyleşilerinde öğrencilere bilim konusunda farkındalık oluşturulmuş, projenin sonraki aşamaları için gerekli veriler toplanmıştır. Ayrıca söyleşi bitiminde öğrenci ve öğretmenlerimiz rehber eşliğinde Çankırı Müzesini gezmişler ve kültür varlıkları hakkında bilgi edinmişlerdir.

        ÇABA Projesi kapsamında il merkezi ve ilçelerdeki bütün ortaöğretim kurumlarımızın öğrencileriyle gerçekleştirilen söyleşilerden belirlenen öğrenciler ile alanında uzman öğretmenler ve akademisyenlerle çalıştay düzenlenecektir. Sonrasında ise ulusal ve uluslararası anlamda bilimsel çalışmaları ile ön plana çıkan kurum ve kuruluşlara öğrenci ziyaretleri ile devam edecektir.

 

28-02-201928-02-201928-02-201928-02-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.