ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Bilaller Çankırı'da

Genç Bilaller Çankırı'da

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü her yıl Türkiye geneli, İmam Hatip Lise ve Ortaokulları arasında "Meslekî Yarışmalar" çatısı altında "Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma", "Kuran'ın Genç Muhafızları - Hafızlık", "Genç Hatipler Minberde - Hutbe Okuma", "Genç Bilaller ? Ezan Okuma" vb. yarışmalar organize etmektedir.

Yarışmalar, okul içi, il düzeyi, bölge finali ve nihayetinde "Türkiye Finali" aşamalarıyla neticelendirilmektedir.

"Yarışmaya katılan tüm öğrenciler gönüllerin birincisi/bir incisi" sloganıyla düzenlenen yarışmalarla; İmam hatip okullarındaki öğrencilerin meslekî doyuma ulaşması, İmam Hatip farkındalığının oluşturulması, okullar arasında kaynaşmanın sağlanması, halkla okullar arasındaki güçlü bağların her yıl yeniden pekiştirilmesi gibi bir çok amaç hedeflenmektedir.

                Bu çerçevede 2022-2023 eğitim öğretim yılı liseler ve ortaokullar arası "Genç Bilaller Ezan Okuma I. Bölge Finali" İlimiz Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu uhdesinde İlimizde gerçekleştirilecektir.

                04.05.2023 Perşembe günü, Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Yunus Emre Konferans Salonunda yapılacak olan yarışma; saat: 10.00'da başlayıp, saat: 16.00'da yapılacak "Ödül Töreni'yle" sona erecektir.

                Yarışmaya Orta Karadeniz ve İç Anadolu'nun kuzeyinde bulunan 10 ilden (Çankırı, Ankara, Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Karabük, Sinop, Kırıkkale, Çorum, Bolu), 14 yarışmacı (Ankara 4 yarışmacı) katılım sağlayacaktır.

                Sabah seansında Ortaokullar, öğleden sonra Liseler arası yapılacak olan "Genç Bilaller Ezan Okuma I. Bölge Finali" yarışmasına halkımız davetlidir.

02-05-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.