ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GençBizz Öğretmen Eğitimleri Tamamlandı

GençBizz Öğretmen Eğitimleri Tamamlandı

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerindeki lise düzeyinde eğitim gören öğrencilere yönelik Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile TR82 Bölgesi İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde düzenlenen "GençBizz Lise Girişimcilik Programı"nın öğretmen eğitimleri tamamlandı.

 

İki gün süren eğitim programı kapsamında, öğretmenlerin girişimcilik yetkinliklerinin artırılması amacıyla ilimizden 12 öğretmenimize temel girişimcilik, tasarım odaklı düşünme, sorun çözümü yaklaşımı ve iş modeli kanvası eğitimleri verildi. Program kapsamında eğitimlerini tamamlayan öğretmenler, öğrencilerden oluşturacakları takımlarla birlikte, başarılı iş fikirlerini hayata geçirmek üzere GençBizz portalı üzerinden girişimcilik faaliyetlerine başlayacaklar.

 

Program kapsamında, GençBizz Liselerarası Girişimcilik Programı ile yakın gelecekte sosyoekonomik hayata yön verecek olan gençler, iş dünyası temsilcileriyle buluşturulacaktır. İş adamlarının tecrübelerini aktaracakları buluşmada, gençlerin kişisel gelişimlerinin, yetkinliklerinin ve istihdam edilebilirliklerinin artırılması amaçlanmaktadır.

 

Programla, öğrencilerin kariyer planlamalarında olumlu davranışları destekleyen iş becerilerini öğrenmeleri amacıyla, yenilikçi düşünme tarzını benimsemeleri teşvik edilirken; aynı zamanda gerçek yenilikçi hedeflerini oluşturmaları ve bir şirketin nasıl işlediğini öğrenmeleri sağlanacaktır. Program ayrıca iş yönetimi ve girişimcilik becerilerini elde eden öğrencilere, eğitim, kariyer ve hizmet arayışlarında destek sağlayarak, olumlu kararlar verebilmeleri için, finansal konulara yakın olmanın ve bireysel sorumluluk bilinci kazandıracaktır.

25-11-202025-11-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.