ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Girişimci Gençlerimizden Büyük Başarı

Girişimci Gençlerimizden Büyük Başarı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA),  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ile TR82, TR81 ve TR83 bölgeleri Kastamonu, Çankırı, Sinop, Zonguldak, Bartın, Karabük, Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğince mesleki eğitim kapsamında düzenlenen '2022 Mesleki Girişim Maratonu Vocathlon' 25 Aralık 2022 Cuma günü yapılan açılış töreni ile başlayıp 27 Aralık 2022 Pazar günü düzenlenen programla tamamlandı.

      Öğrencilerimize tasarım odaklı düşünme, liderlik ve lobicilik, etkili iletişim, sunum teknikleri, girişimcilik, yenilikçilik, kriz yönetimi, zaman yönetimi, proje hazırlama, takım çalışması ve yenilikçi düşünme eğitimleri verildi. Öğretmenlerimiz de girişimcilik, tasarım odaklı düşünme, iş modeli kanvası, takım çalışması eğitimlerini başarıyla tamamladılar. Son gün ise projelerin sunulması sonrasında Jüri Sunumları ve Değerlendirmeleri yapılarak, yarışma sonucunda derece alan takımların projeleri ilan edildi.

       İlimizi temsilen programa üç okulumuz katılım sağlarken; Çankırı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Nermin Özbek, Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Nurdane Esen, Çankırı Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Ahmet Ünal öğretmenlerimizin liderliğinde on beş öğrencimizle katılım sağlandı.

                İlimiz Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Genç Girişimciler Takımı, kıyafet denerken geçirilen zaman kayıplarını önlemek, ürün deformelerini en aza indirmek ve hijyen konusunda tedirginlik yaşayan tüketicilere güven sağlamak amacıyla hazırladıkları "Dijital Kabin" isimli projenin tanıtımını gerçekleştirdi.

                Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pijamalı Kızlar Takımı ise hasta ve refakatçileri için tasarladıkları modüler pijama projesinin tanıtımını gerçekleştirdiler.

                Diğer bir proje sahibi Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Koyunum Cepte Takımı ise koyun sürüleri içindeki gelişmeleri hızlı kayıt altına almak ve sürü gidişatının takibi için mobil uygulama projesini katılımcıların beğenisine sundu.

                 10 ilden 22 takımın katıldığı programda, takımlar hazırladıkları projelerini sunduktan sonra jüri tarafından yapılan değerlendirmede en başarılı projeler belirlenerek ilan edildi. Yapılan derecelendirme sonucuna göre Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Pijamalı Kızlar Takımı hasta ve refakatçileri için tasarladıkları modüler pijama projesi ile birinci seçildi.              Yarışmada birinci olan okulumuz öğretmen ve öğrencilere ödülleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Koordinasyon Başkanlığından Sayın Filiz Alsaç tarafından takdim edildi.

 

                İlimizi temsil eden okullarımızı, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor; başarılarının devamı diliyoruz.

28-11-202228-11-202228-11-202228-11-202228-11-202228-11-202228-11-202228-11-202228-11-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.