ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güneş İlkokulu'ndan E-Twinning Projesi

Güneş İlkokulu'ndan E-Twinning Projesi

Çankırı Merkez Güneş İlkokulu  öğretmenleri Rabia ASLAN, Zeynep İNAN ve Rahime Rana AYDIN aracılığı ile Avrupa okullarıyla iş birliği yapmak için eTwinning  projeleri hazırlamaya ve hazırlanan projelere ortak olmaya başladılar.

 e-Twinning Projeleri''nin amacı, Avrupa ve Türkiye'deki okulların birbirleri ile bağlantı kurabilmeleri, ortak çalışmalar yürütebilmeleridir.Bu çerçevede Rabia ASLAN, Zeynep İNAN ve Rahime Rana AYDIN tarafından 5 eTwinning projesi belirlenmiştir.

Proje isimleri : Efsaneler Geri Dönüyor (LEGENDS RETURNING), Alfabenin Gizemi (MYSTERY OF THE ALPHABET), Dijital Öğrenme Z Kuşağı Öğreniyor (DIGITAL LEARNING GENERATION Z IS LEARNİNG), Pandemi ile Yaşamayı Öğreniyorum, Kültürümüz Kardeşimle Köprümüz.

Ekim ayında başlayan projelerde okulumuzdan 60 öğrenci Azerbaycan, İspanya ve Türkiye'deki birçok okulla ve bu okullardaki öğrencilerle iletişim kurabilecek, çeşitli web2 araçlarını kullanabilecek, farklı bölgeleri ve ülkeleri tanıyabilecek, en önemlisi de uzaktan eğitim aldıkları bu günlerde eğitimden kopmayarak farklı deneyimler yaşayabileceklerdir.

Projenin uygulanmasında öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

26-11-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.