Gürhan Titrek Mesleki Eğitim Merkezi Çırak Öğrencileri Avrupa Stajını Tamamlayarak Yurda Döndüler
![Gürhan Titrek Mesleki Eğitim Merkezi Çırak Öğrencileri Avrupa Stajını Tamamlayarak Yurda Döndüler](/meb_iys_dosyalar/2018_07/03114329_3.jpg)
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen Erasmus Programı kapsamında proje kabul başarısı gösteren Gürhan Titrek Mesleki Eğitim Merkezi, 27 Mayıs – 9 Haziran tarihleri arasında 7 çırak öğrenci ve 1 refakatçi öğretmenin eşliğinde İsveç’in başkenti Stockholm’e hareketlilik gerçekleştirdi. Çırak öğrencilerimiz kendi mesleklerini Avrupa’daki firmalarda 2 hafta boyunca çalışarak ve uygulamalı eğitim alarak pekiştirdiler. Staj faaliyetlerinin içeriğini; enerjinin aktif kullanılması, enerji kayıplarını en aza indirgeyen sistemlerin Avrupa Boyutlarının görülmesi ve yeşil enerji kaynaklarının sistemlerinin uygulaması oluşturmuştur.
Projenin bir diğer ayağı, kurumdan 3 Öğretmenin 08-21 Temmuz arasında Barselona’daki eğitim faaliyetleri ile sonlanacaktır.