ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK Sergisi Açıldı

Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK Sergisi Açıldı

Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışı saat 10.00’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf  MÖHÜR; İl Sağlık Müdürü Hüseyin KESKİN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM; Millî Eğitim Şube müdürleri Orhan Kemal KARAKUŞ, Oğuz CESUR, Serkan DURMUŞ, Turhan HAKİOĞLU;siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, okul müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin katılımıyla coşkuyla gerçekleştirildi. Sergide danışman öğretmenler ve 65 öğrenci tarafından hazırlanan 29 proje görücüye çıktı.

TÜBİTAK Bilim Fuarı; ilçemizdeki ilkokul, ortaokul ve liselerden gelen öğrenci ve öğretmenler tarafından ziyaret edilmiştir. Ayrıca Mareşal Çakmak Ortaokulu ve Atkaracalar Çardaklı Ortaokulundan 30 öğrenci öğretmenleri gözetiminde fuarı ziyaret etmiştir.

“Dünya Siyasi Haritasını Kullanıyorum, Ülkelerin Konumunu Öğreniyorum”

Proje, öğrencilerin dünya siyasi haritasını kullanarak ülkelerin yerlerini bulabilmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Projede dünya siyasi haritası ahşap yakma tekniği kullanılarak ahşabın üzerine işlenmiştir. Haritayı kullanmak isteyen öğrenci coğrafik konumu küçük kâğıtlara yazılmış ve zarf içerisine konulmuş soruları rastgele kutu içerisinden seçmektedir. Kendisine zarf içerisinde sorulan ülkenin koordinatlarını lazer yardımıyla ve siyasi haritayı kullanarak bulan öğrenci bulduğu ülke ile zarfın arkasında yer alan cevabı karşılaştırarak doğru yapıp yapmadığını anında görebilmektedir. Bu proje sayesinde öğrencilerin harita okuma, kullanma ve harita üzerinde ülke bulabilme kabiliyetleri artırılmak istenmiştir.

 

07-05-201807-05-2018

 

Proje yürütücüsü Serdar CEMEK, “Öncelikle bizlere bu imkânları sağlayan ve yarınlarımız olan sevgili gençlerimizin bilime daha fazla ilgi duymalarına sebep olan başta TÜBİTAK olmak üzere tüm emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim. Gençlerimizin bilimsel çalışmaya, akademik gelişmelerine, analiz ve sentez yapmalarına, problem çözme becerilerinin artmasına bu tip bilimsel faaliyetler son derece olumlu katkı yapmaktadır. Bu çalışmalar neticesinde öğrencilerimiz içerisinden yarının bilim insanlarının çıkacağından hiç şüphem yoktur. Projede emek veren idareci, öğretmen ve öğrencilerime teşekkür ediyorum.” dedi.

 

07-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-201807-05-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.