ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu TÜBİTAK Sergisi Açıldı

Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu TÜBİTAK Sergisi Açıldı

Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan, Ahmet Ali GÖKSU tarafından proje yürütücülüğü yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. 12 araştırma, 12 tasarım projesi ve 1 bilgi araştırma projesi 110 öğrenci tarafından 28 danışman öğretmen rehberliğinde hazırlanarak sergilendi. Sergi açılışı; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Yusuf MÖHÜR,okul ve kurum müdürleri, ARGE birimi, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

BAKTERİLER EN ÇOK NEREDE TOPLANIR PROJESİ

Öğretmen Betül ŞAHİN, “Okulumuzdaki kantin masası, kapı kolu, sıra, lavabo gibi ortamlardan bakteri örnekleri topladık. Topladığımız bakterileri 48 saat kadar 37 C ortalama sıcaklıkta beklettik. Sonuç olarak meydana gelen renk değişimlerini incelediğimizde en çok bakteri oluşumunun tuvalet ve ayakkabılıklarda olduğunu gözlemlerdik .” dedi.

 

Proje yürütücüsü Ahmet Ali GÖKSU “Gerçekleştirdiğimiz fuara öğrencilerin ilgisi yoğun olmuştur. Öğrenciler bilimsel süreçlerle dolu bir hazırlık süreci geçirmiştir ve bilimsel yöntemleri kullanmayı öğrenmişlerdir. Hepsinden daha önemlisi ise çocukların bilime karşı tutumları olumlu yönde pekişmiştir. Yaptığı işten zevk alan bireyler her zaman daha başarılı olacaklardır. Projelerimizi oluştururken emekleri geçen okul idaremize, öğretmen arkadaşlarımıza, öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

04-04-201904-04-201904-04-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.