ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Murad-ı Veli Ortaokulu, Proje İmam Hatip Ortaokulu Oldu

Hacı Murad-ı Veli Ortaokulu, Proje İmam Hatip Ortaokulu Oldu

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 08.04.2021 tarihli ve 23883420 sayılı yazısı ile Çankırı Merkez Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu "Proje Ortaokulu" kapsamına alınmıştır.

2012 yılında açılarak akademik, sosyal, kültürel ve hafızlık alanlarındaki başarılı çalışmaları ile Çankırı eğitimine olumlu katkılarda bulunan Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye'de çok az sayıda bulunan Proje Ortaokulları kapsamına alınarak ilimizin ilk ve tek Proje Ortaokulu olmuştur.

HMV Proje İmam Hatip Ortaokulunda 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren hem "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" hem de "Akademik Eğitim Programı" uygulanacaktır.

Okul kontenjanının sınırlı olması nedeniyle her iki program için de sınavla öğrenci alınacaktır.

Halen ilkokul 4.sınıfta okuyan kız ve erkek öğrencilerden 5.sınıfta HMV Proje İmam Hatip Ortaokulunda okumak isteyenlerin aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir.

1. BAŞVURU YAPMAK

Başvurular Online olarak "hacimuradiveliiho.meb.k12.tr" adresine veya bizzat okul müdürlüğüne dilekçe verilerek yapılabilecektir. Son başvuru tarihi 21 Haziran 2021 Pazartesi olarak belirlenmiştir. Başvuru yapmayan öğrenciler sınava alınamayacaktır.

2. ÖĞRENCİ SEÇME SINAVINA KATILMAK

Öğrenci Seçme Sınav Tarihi : 24 Haziran 2021 Perşembe 

Öğrenci Seçme Sınavı, yazılı sınav şeklinde yapılacak olup, sınav 4.sınıf ders konularının tamamını kapsayacaktır. Sınava girmeyen öğrencilerin okula kaydı yapılamayacaktır. Öğrenci Seçme Sınav tarihi 24 Haziran 2021 Perşembe olarak belirlenmiştir.

HMV Proje İmam Hatip Okulu idareci ve öğretmenlerimizi tebrik eder, proje ortaokulumuzun ilimize hayırlar getirmesini dileriz.

 

Okul Web Sayfasını İncelemek İçin https://hacimuradiveliiho.meb.k12.tr/ adresini kullanabilirsiniz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.