ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Murad-ı Veli Proje İHO 5. Sınıf Öğrenci Seçme Sınav Başvuruları Başladı

Hacı Murad-ı Veli Proje İHO 5. Sınıf Öğrenci Seçme Sınav Başvuruları Başladı

İlimiz Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu'nda Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında ortak yürütülen "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" başarılı bir şekilde devam etmektedir.

                Türkiye genelinde sınırlı sayıda İmam Hatip Ortaokulu'nda yürütülen bu proje kapsamına ilimizde Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu da dahil oldu.

Okulda öğrencilerin tercihlerine göre Akademik Eğitim Programı ve Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Eğitim Programı uygulanmaktadır. Proje kapsamındaki İmam Hatip Ortaokulu, öğrencilerini sınavla almaktadır.

                Hafızlık eğitimi için 32 kız; 32 erkek öğrenci olmak üzere toplam 64 hafızlık öğrencisi kontenjanı belirlenmiştir. Akademik eğitim sınıflarına ise 4 sınıf açılması planlanmaktadır.

                İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin katılabileceği Öğrenci Seçme Sınavı'na başvurular başlamış olup başvurular 19 Mayıs 2023 tarihine kadar devam edecektir.

                Sınava katılmak isteyen 4. sınıf öğrencileri, başvurularını Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu internet sayfası üzerinden veya dilekçe ile okula müracaat ederek yapabileceklerdir. Okul hakkında daha detaylı bilgi için internet sitesi, sosyal medya hesaplarını takip edebilir,  https://hacimuradiveliiho.meb.k12.tr sayfası üzerinden sanal tur sistemi ile okulu ziyaret edebilirsiniz.

                27 Mayıs 2023 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Öğrenci Seçme Sınavı'na katılacak öğrencilerimize başarılar dileriz.

Sınav hakkında detaylı bilgi, uygulama esasları ve başvuru işlemleri için TIKLAYINIZ

24-03-202324-03-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.