ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Murad-ı Veli Proje İmam Hatip Ortaokulu Sınav Başvuruları Başladı

Hacı Murad-ı Veli Proje İmam Hatip Ortaokulu  Sınav  Başvuruları Başladı

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığının ortaklaşa yürüttüğü Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi, Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çankırı İl Müftülüğünce  Çankırı Hacı Murad-ı Veli Proje İmam Hatip Ortaokulunda başarılı bir şekilde yürütülmektedir.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hacı Murad-ı Veli Proje İmam Hatip Ortaokulu, Hafızlık  ve Akademik  Programlarında eğitim görmek isteyen öğrencilere yönelik başvurular başladı. Her iki programda da eğitim görmek isteyen 4.sınıf öğrencilerimizden başvuruda bulunanlar arsasında yapılacak sınav sonucunda başarılı olan öğrencilerimiz programlarda eğitim görme hakkı kazanabilecektir.

Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu tarafından yapılacak öğrenci alım sınavları ile imam hatip ortaokullarında okuyan öğrencilerin akademik olarak başarılı olmalarının yanı sıra aynı zamanda din eğitimi  ve öğretimi konusunda da iyi bir eğitim almaları, amaçlanmaktadır.

Okul bünyesinde,  30 kız, 30 erkek olmak üzere toplam 60 öğrenciden oluşan 2 Hafızlık Eğitimi sınıfı açılması planlanmaktadır. Hafızlık sınıfları dışında da 4 sınıftan oluşan akademik eğitim sınıfları açılması planlanmaktadır.

 Sınava 4. sınıfta okuyan kız ve erkek öğrenciler katılabileceklerdir. Sınav için Son Başvuru 16 Mayıs 2022 Pazartesi olarak belirlenmiştir. Sınavın ise 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü yapılması planlanmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Sınav uygulama esasları ve detaylı bilgi için TIKLAYINIZ

30-03-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.