ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Mete KIZILKAYA başkanlığında, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Mürşid İLİM, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker KENDİR, Şube Müdürü Bekir CESUR ve ilimiz genelindeki Halk Eğitim Merkezi Müdürlerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

                Toplantıda ülkemizde ve ilimizde Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde yürütülen kurslara dair veriler dahilinde yapılan etkinlikler ve ürünlere ait bilgiler paylaşıldı. İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Mete KIZILKAYA; Bakanlık olarak sahada olan bilgi ve verileri yakından takip ettiklerini, ortaya çıkabilecek problemlerin ve sorunların çözümleri konusunda iletişim kanallarının her daim açık olduğunu, dile getirdi. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü olarak mevcut durumda ülke genelinde 8 milyon 300 bin kursun aktif olarak vatandaşlarımıza hizmet verdiğini bu sayıyı 2022 yılı itibariyle 10 milyon seviyelerine ulaştırmayı planladıklarını, meslek eğitimlerinin kalifiye eleman yetiştirmede büyük önem arz ettiğini, ifade etti. Ayrıca Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde spor kurslarının açılması adına çalışmaların titizlikle devam ettiğini, bu konuda Halk Eğitim Merkezi Müdürlerimize büyük sorumluluklar düştüğünü sözlerine ekledi.

                Toplantı sonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürlerimizden istek, öneriler ile Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde yapılan iş ve ürünler hakkında  bilgi paylaşımında bulunuldu.

                Çankırı genelinde hali hazırda 11 ilçe ve 1 merkez olmak üzere 12 adet Halk Eğitim Merkezi halkımızın sosyo-kültürel gelişim, kişisel ve mesleki gelişimlerine destek vermektedir. İl merkezi ve ilçelerimizde vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda alanında uzman eğitimciler tarafından verilen kurslarımız 7'den 70'e tüm halkımızın hizmetindedir.

11-03-202211-03-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.