ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezleri Bilişim Ağı "HEMBA" Açıldı

Halk Eğitim Merkezleri Bilişim Ağı

Yaygın eğitim kurslarının dijital bir platform ile elektronik ortamda vatandaşlarımızın hizmetine sunulduğu Halk Eğitimi Merkezleri Bilişim Ağı "HEMBA" açıldı.

                HEMBA kapsamında kurulmuş olan stüdyolarda öğretmenler ve akademisyenlerle birlikte içerik oluşturma süreçleri devam ediyor. Yaygın eğitim içeriklerinin dijital bir platformla elektronik ortama taşındığı HEMBA platformunda yer alan kurs ve seminerlerin içerikleri, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce hazırlandı. Platform sayesinde yılda yaklaşık 12 milyon kişinin yararlandığı Halk Eğitim Merkezlerindeki yüz yüze eğitimlerden daha fazla vatandaş faydalanabilecek. İlk etapta 100 kurs ve seminerin dijital içeriği hazırlanan platformda bu sayının zamanla artması hedefleniyor.

Vatandaşların e-devlet sistemi üzerinden eğitimlere başvurabileceği HEMBA sonunda kursiyerlere bitirme belgesi, seminerlere katılanlara da katılım belgesi verilmektedir.

Detaylı bilgi için www.hemba.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 26-05-2023

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.