ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği gereği İldeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla yılda 2 defa gerçekleştirilen İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER başkanlığında komisyon üyelerinin katılımıyla 21.03.2017 tarihinde Valilik Birlik Salonunda gerçekleştirildi.

Nurettin OK Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Ömer ULUCAN tarafından 1. Dönem yapılan çalışmaları içeren sunu katılımcılarla paylaşıldı. Ömer ULUCAN, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 2017 izleme raporuna göre halk eğitim merkezleri hakkında en olumlu görüş sıralamasında 81 il içinde ilimizin 2.sırada olduğunun bilgisini verdi. Kurs sayısı, kursiyer sayısı ve kurs çeşitliliğinin geçen yıla göre artış gösterdiği belirtildi. Kursların %53’ünün işbirliği içerisinde açıldığını, en çok işbirliğinin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ile yapıldığı belirtildi. Açıköğretim ortaokul ve lise hizmetlerinin de Halk Eğitimi Merkezleri tarafından yürütüldüğünü bu hususta vatandaşların kaydını bir kere yaptırıp daha sonra eğitime devam etmedikleri hususu dile getirildi. Bu konuda söz alan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM kayıt ücretini ödemede güçlük yaşayanlara yardımcı olunması konusunu dile getirdi. Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi himayelerinde ülke genelinde başlatılan Okuryazarlık seferberliği kapsamında il genelinde 58 kurs açıldığını ve bu kurslara 567 kursiyerin devam ettiği bilgisi paylaşıldı. Mayıs ayının ilk haftası kursların tamamlanacağını ve belge töreni yapılacağı belirtildi. Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER tarafından yapılan genel değerlendirmenin ardından toplantı sona erdi.

 

 

22-03-201822-03-201822-03-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.