ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayata Kendi Ritminle Katıl

Hayata Kendi Ritminle Katıl

Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı 2018/1 destek programı kapsamında başvurusu yapılan 18122 numaralı Hayata Kendi Ritminle Katıl isimli projesinin uygulama faaliyetleri sona ermiştir.

Proje faaliyetlerinin başlangıcında proje içerik ve uygulamaları eğitim paydaşlarına tanıtılmış, okuldaki öğrencilerin vücut kitle endeks değerleri Çankırı Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü desteğiyle ölçülmüş, Diyetisyen Sevinç BAKAN ve Fizyoterapist Abdullah HOTOĞLU tarafından sağlıklı yaşam ve dengeli beslenme konularında, Uzman Dr. Gözde ULAŞ tarafından "Öfke Kontrolü ve Çatışma Çözme Yöntemleri" konularında öğrencilere ve diğer eğitim paydaşlarına seminerler verilmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi desteği ile iş ve işlemler yürütülmüş, Proje Koordinatörü Hülya YAVUZ tarafından yapılan planlamalar doğrultusunda öğrenciler Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Ümran CANLI rehberliğinde farklı fiziksel aktivitelere katılarak aralarında yarışmalar düzenlenmiş, dereceye giren öğrencilere ödüller verilmiştir. Aynı zamanda oluşturulan ilgili fiziksel aktivite sınıfında okul öğretmenleri ve idarecileri de öğrencilerle birlikte bu aktivitelerde yer almış ve okuldaki birlik beraberlik ortamına katkıda bulunularak sağlıklı yaşam ve spor alanlarında tüm eğitim paydaşlarının olumlu davranışlar kazanması sağlanmıştır.

Proje kapsamında tedarik edilen malzemeler ve oluşturulan step aerobik sınıfı projenin sürdürülebilirlik ayağı olarak gelecekteki eğitim öğretim dönemlerinde de farklı planlama ve fiziksel aktivitelerle okul öğrencilerinin ve ilimiz merkezinde bulunan diğer okullardaki öğrencilerin kullanımına sunularak özellikle kız öğrenciler açısından farklı sosyal etkinliklerin içerisinde yer alabilecekleri ve okul ortamlarını daha çok benimseyerek sağlıklı yaşamlarına ve akademik başarılarına olumlu katkılar sunacaktır.

Proje çalışmalarına katkı sağlayan paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

 

 05-02-201905-02-201905-02-2019

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.